Sürdürülebilirlik Politikamız

Masum Beyaz hizmet verdiği, Türkiye’deki bayi ağının bulunduğu bölgelerde ve yeni yatırımlarının hayata geçeceği alanlarda o bölgenin ekonomik ve demografik özelliklerine, bölge halkının ihtiyaçlarına ve değerlerine dayanan; tüm iş ortaklarına ve müşterilerine karşı var olan sorumlulukları ortaya koyacak şekilde tasarlanmış bir işleyiş yapısına sahiptir. Kendi üzerine düşen görev ve sorumlulukların bilincinde olarak “sürdürülebilir” çalışma politikaları ile öncelikle iş ortaklarına ve hizmet verdiği müşterilerine duyduğu sorumluluğu faaliyet alanlarına entegre etmeyi benimsemiştir.


Masum Beyaz 2018 yılında Konya’da ilk mağazasını açtığı günden itibaren mağazaları ve ürün çeşitleri ile büyümeyi hedefleyen, her sene yeni yatırımlar için bütçe planlaması yapan ve bunu en doğru şekilde kullanmayı hedefleyen bir yönetim anlayışına sahiptir.


Realife ürünlerinin belirleyici özelliği, glisemik indeksin geleneksel beyaz un ve tahıl nişastasından yüzde 30 daha düşük olmasıdır. Bunu, içeriğindeki enzime dirençli nişasta (EDN) ile sağlar. Enzime dirençli nişasta, sindirim sistemindeki enzimler tarafından parçalanmaya ve sindirilmeye karşı direnç gösteren bir nişasta çeşididir. Böylece Realife ürünlerini tüketen diyabet ve obezite hastaları, vücutlarına daha az şeker ve enerji alarak, rahatsızlıklarının etkisini azaltabilirler.


Masum Beyaz’ın sürdürülebilirlik politikasının en başında bünyesindeki profesyenel yönetim kadrosu ile hedeflerini iş ortakları ile birlikte tek ses olarak devam ettirmek gelmektedir. Masum Beyaz, sürdürülebilirliğin başarılı yatırımlarla gerçekleşeceği bilinci ile hareket etmektedir.
Bu bağlamda ilk kurulduğu günden bugüne kadar sektörel bilgi birikimini Türkiye’nin her ilindeki yeni iş ortaklarına ve insanımıza aktarma sorumluluğu ile büyümeyi hedeflemektedir.


Masum Beyaz’ın sürdürülebilirlik politikasının bir diğer unsuru da en iyi hizmeti ve kaliteli, doğal malzemeler ile üretilen ürünlerini rekabetçi fiyat politikası ile müşterilerine sunmaktır. Masum Beyaz, koşulsuz müşteri memnuniyetinin başarıya giden yolun temeli olduğu bilinci ile çalışmalarını sürdürmektedir.


Masum Beyaz, insana, insan sağlığına ve aile birliğine verdiği değerleri kendi bünyesinde hassasiyetle uygulayarak, kendi bünyesindeki çalışanlarına kişisel ve kariyer gelişimleri için, bayilerine ve bayi çalışanlarına da sağlık bakanlığının yayınladığı kanun ve düzenlemeler başta olmak üzere ihtiyaçları olan eğitimlerin verilmesini sağlamaktadır.