Peliza Prejel Nohut Unu (pişmiş un) (0020)

0,00
Marka : Peliza
Fiyat : 9,50 TL(KDV Dahil)

ÜRÜN GRAMAJI : 250g

 

Peliza Nohut Unu zengin lif yapısı ve içerdiği yüksek protein nedeniyle diyet ve diyabetik tüketime uygun bir üründür. 

 

Prejel (ön pişimi yapılmış) formuyla tüm tariflerinizde kullanımda kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca un kullanmadan yapılan tatlı veya tuzlu mamüller için ideal bir üründür.

 

Peliza Prejel Nohut Ununu tekrar kaynatma ve ezme işlemi gerektirmeden tüm çorbalarda, ev yapımı tarhana çorbası veya humus hazırlamada kullanabilirsiniz. Ayrıca kahvaltıda omlete katabilir, ekmek, kek ve kurabiye gibi birçok un gerektiren tarife lezzet ve besleyicilik katmak için kullanabilirsiniz.

 

Bakliyat yediremediğiniz çocukların çorbalarına ve benzeri yemeklerine katılarak erken dönemde bakliyatın faydalarından yararlanması sağlanabilir. Ayrıca birçok unlu mamülde (kek, ekmek, tatlı vb.) un yerine bir miktar kullanılabilir, böylece besleyicilik, lezzet ve kıvam sağlanabilir. Köfte omlet, mücver, krep gibi hepimizin mutfağında pişen tüm yemeklere katılabilir. Pişirmeye gerek olmadan direkt olarak tüketilebilir. Örneğin yoğurda katılıp sağlıklı bir öğün haline getirilebilir. Beyaz un yerine çorbaları koyulaştırmak için kullanılabilir, böylece yemeğe besin değeri artırılabilir.

Aşağıda ürünün 100 gram için besin değeri verilmiştir:

100 g için besin öğeleri ve enerji değerleri 

              

Karbonhidrat / ( g )

  49

Lif / ( g )

 17

Protein / ( g )

 15

Yağ / ( g)

  5

Enerji / ( Kcal)

  340