Peliza Prejel Mısır Unu (pişirilmiş un) (0120)

0,00
Fiyat : 9,50 TL(KDV Dahil)

ÜRÜN GRAMAJI : 250g

 

Peliza Prejel Mısır Unu ile mısır unu kullandığınız tüm tarifleri yapabilir pişirilmiş olması avantajıyla zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca yapısı nedeniyle çok kolay mısır ekmeği yapmanızı sağlar.

 

Unlu tariflerinize lezzet katması için ek olarak kullanabilir veya un yerine alternatif olarak kullanabilirsiniz.

 

Peliza Prejel Mısır Ununu tekrar kaynatma ve ezme işlemi gerektirmeden tüm çorbalarda, ev yapımı tarhana çorbası hazırlamada kullanabilirsiniz. Ayrıca kahvaltıda omlete katabilir, ekmek, kek ve kurabiye gibi birçok un gerektiren tarife lezzet ve besleyicilik katmak için kullanabilirsiniz.

 

Bakliyat yediremediğiniz çocukların çorbalarına ve benzeri yemeklerine katılarak erken dönemde bakliyatın faydalarından yararlanması sağlanabilir. Ayrıca birçok unlu mamülde (kek, ekmek, tatlı vb.) un yerine bir miktar kullanılabilir, böylece besleyicilik, lezzet ve kıvam sağlanabilir. Köfte omlet, mücver, krep gibi hepimizin mutfağında pişen tüm yemeklere katılabilir. Pişirmeye gerek olmadan direkt olarak tüketilebilir. Örneğin yoğurda katılıp sağlıklı bir öğün haline getirilebilir. Beyaz un yerine çorbaları koyulaştırmak için kullanılabilir, böylece yemeğe besin değeri artırılabilir.

Aşağıda ürünün 100 gram için besin değeri verilmiştir:

 

Aşağıda ürünün 100 gram için besin değeri verilmiştir:

100 g için besin öğeleri ve enerji değerleri 

              

Karbonhidrat / ( g )

   83

Lif / ( g )

  1,2

Protein / ( g )

    7

Yağ / ( g)

   3,7

Enerji / ( Kcal)

  395,7