En Basit Zayıflama Yöntemleri

diet, snack, health

Kilo verme süreci disiplin ve irade isteyen bir süreçtir. Fakat bazı insanların, saatlerini koşu bandında geçirmeye ve tükettiği kaloriyi hesaplamaya ne zamanı ne de tahammülü vardır. İşte bahsedeceğimiz yöntemler tam da sizin için! İşte spor ve sıkı diyeti eş zamanlı olarak yapmaya tahammül edemeyenlere, 10 zayıflama tüyosu:

İlk olarak, yemek yemeden hemen yarım saat önce en az bir bardak su için. Böylece midenize giren su hem vücudunuzda bulunan suyun yenilenmesini sağlar hem de tokluk hissinizi arttırır.

Yeme alışkanlıklarınızı değiştirin. Örneğin; hazır gıdalar ve soslar tüketmek yerine daha doğal ürünlerle beslenmeye çalışın. Lifli besinler tüketerek hem tokluk hissinizi arttırın hem de daha zengin besin değerlerinizi vücudunuza alın. Aynı şekilde kurutulmuş meyvelerden ziyade taze meyve tüketmek de daha az kalori almanızı sağlayacaktır.

Canınız tatlı çektiğinde bir parça bitter çikolata tercih edin ya da tatlılarınızı Realife un kullanarak yapın. Böylece daha fazla kalori almadan daha sağlıklı bir tatlı tüketmiş olursunuz.

Porsiyonlarınızı kontrol altına alın. Yediğiniz ürünlerin besin değerlerine dikkat ederek, normalden daha az ve dengeli porsiyonlar tüketmeye dikkat edin. Daha küçük tabaklarda yemeklerinizi tüketmeye çalışın. Bu tabağınızın dolu olduğu algısını yaratır ve tabağınızdan psikolojik olarak tatmin olursunuz.

Olabildiğince fazla hareket etmeye çalışın. Eğer spor salonuna gitmek gibi bir ihtimaliniz yoksa, yürüyüşe çıkın ya da hiç yapamıyorsanız gün içinde daha fazla hareket etmeye çalışın.

Özellikle şeker içeriği yüksek ve alkollü olan içeceklerden uzak durun. Özellikle kola, meyve suyu, şarap gibi içeceklerle fazladan kalori almaya son verin. Bunların yerine bol bol su için.

Dengeli bir öğün oluşturup, hiç aç kalmayacak şekilde ana ve ara öğünlerle beslenmeye çalışın. Aç kalmak sonrasında daha fazla yeme isteğini doğuracaktır. Bu nedenle dengenizi sağlayarak gün boyu acıkmamak oldukça önemlidir.

Atıştırmalık olarak yüksek protein ve lif içeren besinlere yönelin. Yüksek kalori içeren yağlı atıştırmalıklar, hem sizin daha çok acıkmanıza sebep olacak hem de zayıflamanızın önündeki büyük engeller olacaklar. Yoğurt, yağsız patlamış mısır, keten tohumu gibi seçenekleri de deneyebilirsiniz.

Akşam yemeğinizi akşamın erken saatlerinde yemeye özen gösterin. Akşam yemeği, gün içinde tükettiğiniz kalori miktarının yüzde 25’ini oluşturmalıdır. Yatmadan en geç 2 saat önce yemeğinizi yemiş olmanız sindirim sisteminiz ve uykunuz için önemlidir. Ayrıca geç vakitte yenen yemek melabolik durumlardan dolayı kilo alımına yol açmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir